POVOLÁNÍ – týdenní motivace

Omezení provozu MŠ U Koupaliště
12.5.2020
Náměty pro práci s dětmi – ,,Naše město“
14.5.2020
Zobrazit vše

POVOLÁNÍ – týdenní motivace

VZDĚLÁVACÍ CÍLE A ZAMĚŘENÍ:

rozpoznat některé grafické znaky s abstraktní podobou (např. zná některé číslice, písmena)

rozlišit některé jednoduché obrazné symboly, piktogramy a značky, umět je používat (např. číst piktogramy, pochopit obrázkové čtení)

chápat jednoduché souvislosti, nacházet znaky společné a rozdílné, porovnat, dle společných či rozdílných znaků (např. vybrat všechny předměty vyrobené ze dřeva), zobecňovat vybrat ovoce, zeleninu, hračky, nábytek, dopravní prostředky atd.), řešit jednoduché labyrinty, rébusy a hádanky

orientovat se ve školním prostředí, vyznat se v blízkém okolí (vědět, co se kde v blízkosti mateřské školy nachází, např. obchody, zastávka, hřiště, škola, pošta, policie, lékař, knihovna, hasiči, sportoviště)

mít poznatky z nejrůznějších oblastí života a poznání v rozsahu podle toho, s čím se v praxi setkává, co kolem sebe vidí, co prožívá, co mu bylo zprostředkováno či vysvětleno (např. poznatky o lidech a jejich životě, o kultuře či technice)

spolupracovat s dospělým

NABÍDKA ČINNOSTÍ:

-povídejte si dětmi o svém povolání, o pracovní náplni, druhu práce…

-při procházce městem si prohlédněte důležité budovy – poliklinika, škola, městský úřad, pošta, banka, kulturní dům, obchod, lékárna, knihovna, budova policie, hasičů….

-zahrajte si na kuchaře a upečte si nebo uvařte něco dobrého

-přečtěte si pohádku o Hrnečku vař

-naučte děti důležitá telefonní čísla tísňových linek

-vezměte s sebou dítě ke kadeřnici, kosmetičce, masérce, švadleně….., ať pozorují jejich práci