Aktualizace žádostí o ošetřovné

Předškoláci na návštěvě ve škole
5.3.2020
Divadlo Letadlo v MŠ „Jaro“
6.3.2020
Zobrazit vše

Aktualizace žádostí o ošetřovné

Školou potvrzené „Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10-ti let z důvodu uzavření školy“ ke stažení a vytisknutí zde:

Potvrzený formulář lze vyzvednout také v kanceláři ředitelky MŠ, Nerudova 915.

Aktuální informace ohledně „ošetřovného“ a správného vyplnění a podání „Žádosti o ošetřovné“ najdete zde:

Každý rodič, který uplatňuje „Žádost o ošetřovné…..“, dále vždy po skončení kalendářního měsíce musí předat zaměstnavateli tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu vyplní dny, ve kterých pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byl rodič doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodil do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. Tento výkaz předává pečující také svému zaměstnavateli. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.

„Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“ je možné stáhnout na stránkách OSSZ nebo zde:

Děkujeme za spolupráci.